Eğitim Kadromuz Eğitim Kadromuz En Büyük Gücümüz...

Eğitim Kadromuz

  Bilgiye ulaşmada en önemli etken olan öğretmenler bir eğitim kurumunun en önemli unsurudur. Eğitim ise ciddi ve zamana bağlı bir süreçtir. Başarı bu sürece ve performansa ayak uydurabilecek bir kadro ile sağlanır.

 Lisan Eğitim Kurumun da Arapça Dil Eğitimleri bu dili 2. dil olarak öğrenmek isteyenlere Arapça öğretebilme bilgi ve becerisine sahip, tecrübeli, diplomalı ve sertifikalı, anadil sahibi yabancı öğretmenler tarafından verilmektedir.

  Biz 17 yıldır gururla ve mutlulukla asla çizgisinden ödün vermeyen, sektörde ismini altın harflerle yazdırmış, LİSAN EĞİTİM ARAPÇA DİL KURSUYUZ.

  Lisan Eğitim Arapça Dil Kurumu, yaklaşık 17 yıldır, çağdaş eğitim ve öğretim anlayışıyla öğrencilerin dünyaya açılan penceresi oldu. Lisan Eğitim Kurumu, yüksek eğitim kadrosuyla, Uzman Arap Hocaları ile Türkiye’ de Arapça Dil Eğitimi vermektedirler.

  Arapça Dilini Nasıl Öğreniriz?

A - Eğitmen;

  Hocalarımız Arap Ülkesin 'de Yabancılara Nasıl Arapça Öğretilir? ’konulu eğitimini Arap Ülkesinde alarak, Türkiye’ de Lisan Eğitim Arapça Dil Kurumun da uygulamaya geçmektedirler. Bir öğrenci Arap ülkesine gitmesine gerek kalmadan Arapça Dilini daha hızlı ve yeni teknolojiye dayanarak kısa sürede öğrenmeyi hedefliyor. Bu da kalıp cümlelerle öğretmek ve dil de bunu uygulamaktır.

Ayrıca öğrencinin öğrendiği kalıpları dinlemede ve görsel olarak karşısında gördüğü her şeyi hissetmek ve onun farkına varmaktır. Çünkü gramer kullanmadan dili, kendi metotlarımız ile çağdaş ve ileri düzeyde öğretmenin garantisini veriyoruz.

  -Tüm LİSAN öğretmenleri üniversite ya da yüksekokul diplomasına sahiptir.

  -Öğretmenlerimizin % 90´ının anadili Arapça dır.

 -Öğretmenlerimiin tamamı, iş dünyası ve eğitim konusunda gerekli tecrübeye sahiptirler.

  -Lisan Eğitim kadrosunda sadece Arapça diploma ve /veya sertifikalarına sahip öğretmenlere yer verilir.

 -Tüm Lisan öğretmenleri üniversite ya da okul diplomasına sahiptir.

 -Eğitimcilerimizin tamamı  Arapça olan kalifiye ve tecrübeli kişilerden oluşmaktadır.

 -Arapça öğretmenlerimiz Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olup Türkiye´de en az beş  yıl eğitmen olarak çalışmaktadır.

 -Öğretmenlerimiz Bağdat Üniversitesi , Ürdün Üniversitesi , Riyad Üniversitesi mezunudur.

 -Bu doğrultuda çok kapsamlı Arapça eğitim programları ve danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

 -Lisan olarak dil eğitiminde her türlü ihtiyacınızı karşılamak, amaca yönelik çözümler sunmak ve başarı yolunda destek olmak üzere yanınızdayız.

B- Metod - İçerik;

Arapça öğrenmeye başlamadan önce mutlaka aşağıdi temeller gözönünde bulundurulmalıdır.

-Harfler

-Harflerin Okunuşu

-Harekeler

-Harflerin birleşerek Kelimeleri Oluşturması

-Okuyabilme ve anlam verebilme.

Bu aşamalardan sonra öğrenci basit cümleler kurarak Arapça Dilinin mantığını kavramış olur.

Örnek olarak; Çocuk süt içti.

Arapça dilinde önce içti, daha sonra çocuk ve en sonunda ise  süt gelir.

Arapça, Dil kursu, Arapça kursu, Arapça tercüme, Arapça Aöf, Dil eğitimi, Arapça lisan, Lisan eğitim, Arapça öğren, Dil kursu, Pratik arapça, Arapça metodu, Online kurs, Aöf ilahiyat