Üniversite Hazırlık Atlama (Arapça)

Üniversite Hazırlık Atlama (Arapça)

Arapça Hazırlık atlama sınavı her üniversite tarafından özel olarak hazırlanan bir yabancı dil seviye belirleme sınavıdır. Hazırlık Atlama sınavında başarılı olan öğrenciler lisans eğitimlerine direk olarak başlamaya hak kazanırlarken, hazırlık atlama sınavı sonucunda yeterli puanı alamayan öğrenciler hazırlık sınıflarında eğitim gördükten sonra lisans eğitimlerine başlamaktadırlar.Hazırlık sınavı konuları her üniversite tarafından özel olarak belirlendiği için farklılıklar göstermektedir. 

 Ancak genel anlamda Arapça hazırlık sınavı içeriği Arapça okuma, Arapça yazma, Arapça dinleme, Arapça kelime bilgisi ve Arapça gramer konularından oluşmaktadır.Bu yüzden Hazırlık atlama sınavına nasıl çalışılır sorusunun en doğru yanıtı alanında Arap uzman eğitmenlerin desteğiyle üniversitelerin seçmiş olduğu özel konulara yönelik olarak yapılan birebir çalışmalardır.Arapça hazırlık atlama sınav süresi ve soru adetleri her üniversite için farklıdır.  

Hazırlık Atlama sınavı için başvuru şartları, sınav tarihi ve gerekli evraklar gibi bilgiler üniversiteler tarafından açıklanmaktadır.Arapça Lisan Eğitim Yabancı Dil Kursları Fatih Şubesinde, hazırlık atlama kursları öncesi yaptığımız seviye tespitlerde öğrencilerimizin okuma, dinleme, konuşma, yazma becerileri zayıf ve kuvvetli yönleriyle belirlenir.Bununla birlikte her üniversitesinin kendi sınav tipine özel hazırlamış olduğumuz hazırlık atlama sınavı taktikleri sayesinde öğrencilerimiz okuma, dinleme, konuşma ve yazma konularına farklı stratejilerle hazırlanırlar. Bu hazırlıktan sonra ayrı ayrı beceri ve tam deneme sınavlarının yapılmasıyla hazırlık sürecimiz sona erer.

Hazırlık atlama sınavı, genel anlamda dil kullanımının 4 temel yetisi olan konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerilerinizin birlikte değerlendirilmesidir. Bu yüzden hazırlık atlama kursu arayışınızda değerlendirme kriterleriniz arasında sizin seviyenizin bu dört ana dil becerisine göre ölçülüp ölçülmediği olmalıdır.

Genel Arapça seviyeniz B2 olarak çıkabilir. Fakat dört dil becerisinden özellikle konuşma veya yazmada gerçekten yetersiz olabilirsiniz. Hazırlık atlama kursu sürecinde yetersiz olduğunuz becerilere hazırlık atlama kursları özel ders programı ile hazırlanmanız, istediğiniz puanı alma şansınızı çok daha fazla artırmış olacaktır.Unutmayın ki  gerek hazırlık sınıfı eğitim ücreti gerekse de hazırlık atlamakursları maliyetleri ve bu eğitime ayırdığınız zamanla birlikte sizlere ciddi kayıplar verebilecek bir sınavdır. Bu yüzden alanında uzman  eğitmenlerimizle çalışmanızı önermekteyiz.

Lisan Eğitim Yabancı Dil Kursları Fatih Şubesi olarak amacımız kursiyerlerimizin öncelikle kişisel hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktır. Bir hazırlık atlama kursu olarak öğretim tekniklerini araştırmaya devam etmekte, üniversitelerin yabancı dil öğretim platformlarını takip ederek kendimizi yenilemekteyiz; bu sayede kursiyerlerimizin kurumumuzdan maksimum verim almalarını hedeflemekteyiz.

Alanında uzman öğretmen kadromuzla şimdiye kadar hazırlık atlama dersi verdiğimiz kursiyerlerimiz, %95'in üzerinde Arapça hazırlık atlama başarısı sağlamıştır.Bu başarının altında kursiyerin eksiklerine yönelik hazırlanan kişiye hazırlık özel ders programı yatmaktadır.Hazırlık atlama kursu programımızı haftalık 6-8 ders saati olarak planlamaktayız. Ancak derslerin sayısı ve yoğunluğu öğrencilerin zaman ve seviyelerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 40 ve 70 saatlik paket programlarımızla öğrencilerimize en avantajlı hazırlık atlama kursu sunmaktayız.

 

Arapça, Dil kursu, Arapça kursu, Arapça tercüme, Arapça Aöf, Dil eğitimi, Arapça lisan, Lisan eğitim, Arapça öğren, Dil kursu, Pratik arapça, Arapça metodu, Online kurs, Aöf ilahiyat