YDS Hazırlık Eğitimi

YDS Hazırlık Eğitimi

Lisan Eğitim Arapça YDS Hazırlık Eğitimleri Arapça öğretim programı,kişilerin bu eğitim programına katılabilmeleri için en az orta seviye Arapça bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olan öğrenciler ilk girişinde zaman kaybetmeden istediği notu almaktadır. Lisan Eğitim Arapça YDS kurslarına katılmak isteyen adaylar Arapça seviyelerinden emin değillerse ücretsiz olarak uygulanan bir seviye tespit sınavına katılırlar. Sınav sonucuna göre kursa kayıt işlemi yapılır ve Arapça YDS 'ye hazırlık süreci başlamış olur.

Sınav sonucunda bu kursa katılabilmek için yeterli notu alamayan adaylar genel Arapça gruplarına alınarak, öncelikle dil seviyelerinin en az orta düzey olması sağlanır. Arapça YDS eğitimleri genel Arapça konularının tekrarının yapılması ile başlar ve tüm Arapça YDS konularını içeren bir eğitim sürecinden oluşur. Geçmiş yılların YDS soruları ve farklı kaynaklardan itina ile seçilmiş benzer sorular, konusunda uzman Lisan Eğitim eğitmenlerinin gözetiminde çözümlenir. Yapılan yanlışların ve en çok kullanılan çeldiricilerin çeşitleri, Arapça YDS'de en çok çıkan kelimeler, doğru yaklaşım teknikleri eğitimi ile kursiyere aktarılır.

SINAV - TEST TEKNİKİ EĞİTİMİ:

YDS türü sınavlarında başarılı olabilmek için iyi derecede Arapça bilmeniz fayda sağlamayacaktır. Bu sınavlarda başarı için "Sınav Tekniğini" bilmek gerekmektedir. Lisan Eğitim Arapça YDS eğitimleri de genel Arapça eğitiminden farklı olarak "Sınav-Test Tekniği" odaklı yürütülmektedir. Arapça YDS' ye giren birçok kişi, soruların çözümü için süreyi etkin kullanamadığından yakınır. Bu sorunu gidermenin en etkili yolu yine sınav tekniğini iyi anlamaktan geçer.

Sınav Tekniği Eğitimi;Arapça dilinde bulunan bazı kalıpların ezberletilmesi değil, bu kalıpların mantığının kursiyere anlatılıp , doğru cevabın en kısa sürede ve birbirine benzeyen diğer seçenekler arasından nasıl tespit edileceğinin öğretilmesi anlamına gelir.

UZMAN EĞİTMEN KADROSU:

YDS gibi dilde yetkinlik sınavlarına yönelik eğitim verebilmek için bu alanda özel branşlaşma gerekmektedir. Bu sınavların tekniğine, soru tarzına hakim olmak ve bu tekniği öğrenciye en iyi şekilde aktarabilmek gerekmektedir. Lisan Eğitim kadrosu bu vasıflara sahip, yıllardır sadece YDS eğitimleri veren deneyimli eğitmenlerden oluşmaktadır.

KELİME ve PARAGRAF SORULARINA ÖZEL ÇALIŞMALAR:

Hiç şüphesiz ki bu tür sınavlarda adayı en zorlayan bölüm kelime bilgisi ve uzun paragraf sorularıdır. Lisan Eğitim kelime ezberleme teknikleri ile kursiyerin bu zorlu ağamada başarılı olması sağlanmaktadır.

Diğer bir bölüm olan uzun paragraf sorularının çözümlenmesi zaman açısından oldukça sıkıntı yaratmaktadır. Ayrıca paragraf içinde yer alan bazı kelimelerin anlamlarını bilmeyen adaylar için doğru cevaba ulaşmak neredeyse imkansız hale gelmektedir. Oysa ki uzman eğitmenlerimiz tarafından öğretilen özel teknikler sayesinde, adaylar doğru cevaba en kısa sürede ulaşarak bu bölümde üstün başarılar elde etmektedirler.

DENEME SINAVLARI:

Lisan Eğitim YDS hazırlık sistemine göre konular hafta hafta anlatılmaktadır. Daha sağlıklı sonuçlar alabilmek için tüm konular bittikten sonra ders saatleri dışında öğrencilere deneme sınavları uygulamaktadır. Böylece adaylar deneme sınavları sayesinde kendilerini deneyerek sınava hazır hale gelirler.

SINIF KONTENJANI:

Eğitim kalitesini önemli derecede arttıran diğer bir faktör de sınıf kontenjanlarıdır. Lisan Eğitm sınıf kontenjanları 15 kişi ile sınırlıdır. Bu sayede öğrenciye olan ilgi artmakta ve bununla doğru orantılı olarakta başarı oranı artmaktadır.

Arapça, Dil kursu, Arapça kursu, Arapça tercüme, Arapça Aöf, Dil eğitimi, Arapça lisan, Lisan eğitim, Arapça öğren, Dil kursu, Pratik arapça, Arapça metodu, Online kurs, Aöf ilahiyat