YÖK Dil (Arapça)

YÖK Dil (Arapça)

YÖKDİL Sınavı nedir?  YÖKDİL sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir. YÖKDİL sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Lisan Eğitim de YÖKDİL programı, alanında uzman ve  YÖKDİL eğitimi veren akademik kadro tarafından hazırlanır.

Yüksek Skor Garantili YÖKDİL Eğitimi!

Sınav tekniğine alışmanız ve sınav esnasında kaygılanmamanız için pek çok deneme yapılır. Ayrıca yapılan çeşitli aktiviteler ve verilen materyaller ile eğitiminiz desteklenir.  Arapça YÖKDİL sınavını başarıyla geçerek ideallerinize ulaşmanız sağlanır. 

YÖKDİL Kursu Eğitiminde En Yüksek Ders Saati!

Yeni bir sınav olan YÖK Dil’de başarılı olabilmeniz için 72 saatlik eğitim programıyla sizlere hizmet sunuyoruz. Aktif çalışma hayatında olan veya öğrenci statüsündeki kursiyerlerimize yönelik yoğun programlarda ise 72 saatlik eğitimi daha kısa sürelerde vermekteyiz. 

Arapça YÖKDİL Kursunun içeriği nedir?

Genellikle YÖKDİL hazırlık programlarımız iki modülden oluşmaktadır:

Modül 1: Burada, gramerin ileri konularının özet olarak tekrarı, harf-i cerli fiiller üzerine çalışmalar, Arapça okumanın hızlandırılmasına dair çalışmalar, bağlaçlar ve edatlar üzerine çalışmalar ve sınavların kelime bilgisi üzerine çalışmalar yer alacaktır. Önemli bir kısmı özgün olmak üzere toplam 300 soru çözülmektedir. Eğer YDS’na girmediyseniz ya da girip de 40 ve altında puan aldıysanız bu modüle mutlaka devam etmelisiniz. Ayrıca her iki sınavın da zamana yönelik, hızlı okuma ve anlamaya yönelik olarak çalışılması gereken sınavlar olduğunu unutmayınız.

Modül 2:  Bu aşamada, metin okumalarının yanı sıra sınavdaki 9 soru türüne yönelik soru çözümleri yapılmakta ve soru çözme teknikleri üzerinde durulmaktadır. Bu bölümde yine önemli kısmı özgün olmak üzere toplam 500 kadar soru çözülmektedir. 

 

Arapça, Dil kursu, Arapça kursu, Arapça tercüme, Arapça Aöf, Dil eğitimi, Arapça lisan, Lisan eğitim, Arapça öğren, Dil kursu, Pratik arapça, Arapça metodu, Online kurs, Aöf ilahiyat