Bu kurslarımız, kursiyerlerimize meslek edindirmeyi amaçlamaktadır. Arapça’yı, kendi alanlarında çok rahat ve akıcı bir şekilde kullanmaları birinci hedeftir. Bu kurslar, işadamlarına, turizmcilere, sekreterlere ve teknik personele yönelik düzenlenmektedir.

Mesleki Arapça,kazandırmayı amaçlayan eğitimdir.

Bu eğitimde resmi yazışmalar, e-posta, rapor düzenleme, toplantılara etkin katılımda bulunma, telefon görüşmeleri, iş sözleşmeleri gibi konularda beceriler geliştirilmektedir.
 
meslek-ozel-dil-kursu
 
Mezunlar kütüphanelerde, müzelerde, Diyanet İşleri Başkanlığında çalışabilecekleri gibi orta dereceli okullarda (imam hatip liseleri) öğretmenlik yapabilirler. Arap dili ve edebiyatı programında Arapça dil bilgisi, çeşitli klasik ve modern Arapça metinlerin Türkçe' ye çevirileri, Arapça konuşma ve kompozisyon denemeleri ve Arap dili ve edebiyatı ile ilgili eğitim yapılmaktadır.

Mesleğinizle ilgili bütün konularda Arapça yardım ve destek.

Arap Dili ve Edebiyatı programında  Arapça dilbilgisi, çeşitli klasik ve modern metinlerin Türkçe’ ye çevirileri, Arapça konuşma ve kompozisyon denemeleri yapılmakta ve Arap dili ve edebiyatı ile ilgili eğitim verilmektedir.ş hayatında kullanılacak terim, kavram ve temel iletişim becerileri

* İmam-Hatip Lisesi Dersleri
* Arap Dili Dersleri
* KPDS Sınavlarına Hazırlık
* Çeviri ve Tercümanlık
* AÖF İlahiyat Önlisans Arapça Dersleri.
* Çocuklar için Arapça Eğitim  
 

Arapça, aşağıdaki ülkelerde konuşulur ve kullanılır:

Cezayir, Bahreyn, Çad, Komor Adaları (Federal İslam Cumhuriyeti), Cibuti, Mısır, Etiyopya, Gazze Şeridi, İran, Irak,  Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Libya, Moritanya, Fas, Amman, Katar, Suudi Arabistan, Somali, Sudan, Suriye, Tunus, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri, Batı Şeria, Batı Sahra, Yemen Arap Cumhuriyeti, Eritre,Tanzanya.