Neden Lisan Eğitim?

Lisan Eğitim Arapça Dil Kursu, Türkiye'de dil eğitimi ve öğretimi konusunu öncelikli ve elzem olarak görmekte, kursiyerlerinin yabancı dili  konuşma, anlama, okuma ve yazma gibi tüm dil becerilerini kazanacak şekilde en yeni ve modern yöntemlerle öğrenmesini ve böylece rahatlıkla iletişim kurabilmesini hedeflemektedir.

Gerekli materyallerle uygun bir akademik ortamda, modern dil öğretimi için hazırlanmış öğretim araçlarıyla donatılmış sınıflarımızda ile uzman eğitimcilerimizi nihayetinde ihtiyaçları ve hedefleri saptanmış olan kursiyerler ile buluşturmaktadır.

 

Yurtiçi ve yurtdışı çeşitli aktivitelerle öğrencilere yabancı bir dil kazandırmanın ötesinde ufuk açıcı eğitim programlarına katılma imkânı sağlanmakta, yazılı ve sözlü ifadelerin büyük bir kısmını anlayabilecekleri dil bilgisine pratik olarak ta sahip olmaları amaçlanmaktadır. 

Biz Kimiz? 

Arapça eğitim alanında yeni bir tarz yaratan LİSAN DİL Eğitim Merkezi, 2000 yılından beri alanındaki yayınları ve profesyonel eğitim programları ile Türkiye’nin en önde gelen ve prestijli bir kurum olup Arapça YDS, Genel Arapça, YÖKDİL, Arapça İlahiyat, AÖF Arapça ve Arapça'ya yönelik her alanda uzman Arap Hocalar tarafından verilmektedir.

Güvenilir ve Sürekli Rehberlik ve Danışmanlık Hizmeti

Sadece kayıt almak adına, öğrencilerin hedef ve amaçlarına uymayan programlar asla tavsiye edilmez, kaliteli bir eğitim programını mümkün olan en ekonomik fiyatlarla ulaştırmak prensibi ile hareket edilmektedir.

ARAPÇA LİSAN Dil Eğitim Merkezi, yılların vermiş olduğu deneyim ile hem kayıt aşamasında hem de katıldığı programın gerekliliği olan ve program süresince devam etmesi gereken tüm aşamalarda güvenilir ve öğrenci odaklı rehberlik hizmeti vererek, öğrencilerin zaman kaybetmeden doğru adımlarla yurtiçindeki / yurtdışındaki eğitimlerine başlamalarına, devam etmelerine ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Gerekli durumlarda kursiyerler için grup, sınıf, gün ve diğer değişiklikler yapılarak kursiyerlerin en çok verim alabileceği bir çalışma ortamı oluşturmak için çalışılmaktadır.

Eğitim Standartlarımız;

* Uluslararası standartlarda dil öğrenimi için uzman öğretmenlerle, son teknolojiyle, donanımlı sınıflarda öğretim yapılmaktadır.

* Lisan Eğitim de öğrenime başlamadan önce öğrencinin ihtiyaçlarını ve hedeflerini görüşmek üzere ücretsiz rehberlik hizmeti sunulur.

* Daha önce eğitim ve kurs almış olan adaylara, seviyesini belirlemek ve anlamak için uzman hocalarımız eşliğinde seviye tespiti uygulanır.

* Lisan Eğitim de öncelikli olarak hedef dilde Arapça okuma, Arapça yazma, Arapça konuşma ve anlama gibi temel dil becerilerinin yanı sıra, iletişim becerilerinin artırmak ve sosyal yönlerini geliştirmek için anadilinde konuşanlar ile doğrudan iletişim kurma, hedef dilde medya takip etme ve kendi gelişimlerini izleme yöntemleri kullanılır.

* Genel Kur programlarımızda dil bilgisi ve gramer kuralları öğrencilerimize gerektiği kadar öğretilmekte, daima öğrenilenleri pratikte kullanılması teşvik edilerek hedef dilde tüm dil becerilerini birlikte kazanılmasına öncelik verilmektedir.

*Genel Kur Programlarımız dışında, ilgilenen kursiyerlerimiz için özel olarak Gramer, Muhadese, Hazırlık, Muafiyet ve Açık öğretim Ders gruplarında da eğitim verilmektedir.

Başarı Garantili Eğitim Metodu

*Her kur sonunda yazılı ve sözlü imtihanlara katılan kursiyerlerimizden başarılı olanlar eğitim sertifikalarını almaya ve bir sonraki kura(seviye) geçmeye hak kazanırlar. Yeterli bulunmayan ve başarısız olan kursiyerlerimizin ise devamsızlığı eğitim dönemi boyunca %10'u geçmediği takdirde ücretsiz kur tekrarı veya ikinci bir değerlendirilmeye tabii tutulma hakları vardır.

*Devamsızlık durumu %10'u aşan ve kur sonunda başarısız olan öğrencilerimiz ise ikinci bir değerlendirilmeye tabi tutulmadan sertifikalarını alamaz ve tüm bu haklardan yararlanamazlar.

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika ve Muafiyet Sınavları

*3.Seviye ve üstü kurlarda okuyan kursiyerlerimiz Mili Eğitim Bakanlığının yıl içerisinde açmış olduğu sınavlara kursumuz vasıtasıyla katılma hakkına sahip olmaktadır. Dileyen öğrencilerimizi bu sınavlara katılmaları sağlanarak, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan da ayrıca sertifika kazandırılmaktadır.

Deneyimli Personel

LİSAN Dil Eğitim bünyesinde dil öğretimi yapan personelin tümü devlet okullarında, üniversitelerde veya özel kurumlarda yıllarca çalışmış alanında yetkin, yenilik ve gelişmeye açık öğretmenlerden oluşmaktadır.

GENEL ARAPÇA

Genel Arapça programlarımız zengin içeriğe sahip olup yurtdışında, günlük hayatta veya iş hayatında ihtiyaç duyulan konuları öğretmeyi amaçlamaktadır. Genel Arapça kurslarımızda adaylar seviyelere göre ayrılarak eğitime başlarlar ve Arapça öğrenimi için gerekli dört beceri  üzerine çalıştırılır.   

     •     Konuşma Eğitimi

     •     Dinleme Eğitimi

     •     Dil Bilgisi Eğitimi

     •     Kelime ve Telaffuz Eğitimi

     •     Okuma ve Anlama Eğitimi

     •     Yazma Eğitimi

 

ARAPÇA KONUŞMA

LİSAN Dil Eğitim Merkezi’nde, native speaker ( anadili Arapça olan hocalar ) eşliğinde ve gözetiminde, orta ve ileri düzeydeki öğrenciler için tasarlanmış olan Arapça konuşma kulüplerimiz,  pratik konusunda eksikliği olan, konuşma becerileri daha zayıf kalmış kişiler için eşsiz bir gelişim ortamı sağlamaktadır.

Arapça konuşmak ve dinlemek üzerine odaklanmış sınıflarımız, Türk insanın ‘Anlıyorum ama konuşamıyorum’ klişesini bozmayı hedeflemektedir. Arapça konuşma kulübü programımızda üstünde durulan en önemli nokta aktif olarak öğrencileri konuşabilecekleri bir ortamda bulundurmaktır. Bu sayede büyük ölçüde eksikliği hissedilen pratik konusunda öğrencilerimiz kendilerini geliştirme fırsatı bulmaktadır.

Call Now ButtonLisan Eğitim Destek Hattı
X